Emirdag Kültür ve Haber Portalı

Süzgeç
 • Hoşgeldin 2008

 • Ligin Tartışmasız Lideri 3-0

  Emirdağ Spor Süper Amatör Lig'deki İhsaniye deplasmanını 3 golle geçti. Emirdağ Spor'un golleri Burak 5. ve 20. Dakikada,  Murat Kaya(Moşe) ise 65.dakikada geldi. Emirdağ Spor'u izlemeye Emirdağ'dan 15 kişilik taraftar grubu gitti. Emirdağ Spor Süper Amatör Lig'de galibiyetleriyle şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.

  Kulüp Başkanı Ceylan Kurt: "Emirdağ Spor'dan beklentimiz her zaman en iyisidir. Bu maçta amacımız 3 puandı. 3 puanı 3 golle aldığımız için mutluyuz. Oyuncularımızı ve teknik kadroyu kutluyorum." dedi.

  Emirdağ Spor ligdeki 14.hafta karşılaşmasından sonra puanını 36'ya çıkararak en yakın rakibi Demirsporla arasında 7 puan fark vardır.

 • Anadolu Öğretmen Lisesi 3. Oldu

  Afyonkarahisar İli 2007-2008 Eğitim-öğretim yılı genç erkekler futbol müsabakaları sona erdi. İlçemizden Grup birincisi olarak finallere giden Anadolu Öğretmen Lisesi Futbol takımı İl 3. sü oldu. Beden Eğitimi öğretmeni Celil SAĞLAM’ın çalıştırıcılığını yaptığı Anadolu Öğretmen Lisesi okul takımı, üçüncülük dördüncülük maçında Dinar METEM okul takımını Fatih ve Mustafa’nın attığı gollerle 2-1 yenerek kupayı okuluna getirdi. Celil SAĞLAM “ İlçemizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Öncelikle takımda yer alan öğrencilerimi kutluyorum, ellerinden geleni yaptılar. Gönül isterdi ki şampiyon olalım ama inşallah seneye.” Anadolu Öğretmen Lisesini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 • İHSANİYE DEPLASMANINDAYIZ

  Geçen hafta bayram olması nedeni ile 1 haftalık bayram izninin ardından Afyonkarahisar Amatör küme Süper Lig takımlarında 14. hafta karşılaşmaları bu hafta sonu devam edecek.
  Afyonkarahisar amatör küme süper liğ mücadelesinde Takımımız Emirdağspor bu hafta 30.12.2007 Pazar günü deplasmanda İhsaniye Belediyesporla saat 13:00 de karşı karşıya geliyor.
  Süper Ligin lideri Emirdağspor, Pazar günü deplasmanda İhsaniye Belediyespor ile oynayacağı maça hazır.
  Takımımız Pazar günü oynayacağı İhsaniye Belediye spor maçı öncesi 33 puanla lider durumda. Emirdağ spor ligin 13.haftasında kendi saha ve seyircisi önünde Afyon Gençliksporla karşılaşmış ve o maçtan 7-0 galip ayrılmıştı.
  Rakip İhsaniye Belediyespor ise 19 puanla 6 sırada yer alıyor.İhsaniye Belediyespor liğin 13 haftasında Bolvadin Belediyesporla Bolvadinde karşı karşıya gelmiş ve maçtan 2-1 yenik ayrılmıştı.
  Emirdağspora başarılar dileriz.
 • Eyadtan Eğitim Yardımları Devam Ediyor

  eyad Eğitim yardımları

  Eyad Derneği eğitim ve sosyal yardım faaliyetlerine hızla devam ediyor. Cenaze aracından, ambulansa; diyaliz ünitelerinden, hasta taşıma aracına kadar birçok alan. Son olarak da Aziziye İlköğretim Okulu’na yaptığı Etüt ve Kütüphane Merkezi ve kurban yardımlarıyla adını duyuran Eyad’da dur durak yok.

  Geçtiğimi günlerde Konya, Çeltiğe bağlı Kücükhasan Kasabasına fotokopi makinasıKüçük Hasan Müdür bağışlayan eyad yetkililerinden Necati Şevik, “Fotokopi makinası Üyemiz Hasan Zeybek tarafından bağışlandı. Eğitim adına her yere koşmaya devam edeceğiz. Bu okul ilçemize 80 km fakat eğitim işin içine girdimi 500’de olmasının önemi yok. Yeterki insanımız okusun mutlaka karşılığını milletimiz alacaktır.” diyerek belirtti.

 • Deneme Sınavı Yapıldı

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarıyı artırmak için ÖSS ve OKS deneme sınavı yapıldı. Afyonkarahisar Merkez ve ilçelerindeki liselerin 11 sınıfları ile İlköğretim Okullarının 8 sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik deneme sınavı gerçekleştirildi.

  İlçemizde 4 lisenin 11 sınıf öğrencileri Emirdağ lisesinde, 19 İlköğretim Okulu öğrencilerinin 8 sınıf öğrencilerinin sınavı sınav merkezleri olan Şükrü Mola İlköğretim Okulu , Aziziye İlköğretim Okulu , Cumhuriyet İlköğretim Okulu , Mithatpaşa İlköğretim Okulu ile İnkılap İlköğretim Okullarında gerçekleştirildi. 6 sınav merkezinde yapılan sınav 09.30 da başlayıp 11.30 da sona erdi. 100 sorunun yer aldığı deneme sınavında öğrenciler Türkçe, Sosyal Bilgiler , Matematik ve Fen Bilgisinden 25 er soru olmak üzere 100 soru için 120 dakika süre verildi. Sınavlara 781 öğrenci katıldı. Sınavlarda amaç başarıyı artırmak olarak belirtildi.

 • YATIRIMA EN UYGUN YER NEDEN EMİRDAĞ?

  Emirdağ Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ünver YATIRIMA EN UYGUN YER NEDEN EMİRDAĞ? hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

  Ünver yapmış olduğu açıklamalarda;"Ankara-İzmir-Eskişehir-Antalya ve Konya gibi büyük iç pazarlara yakınlık, nüfusun, eğitim düzeyinin de diğer il ve ilçelerin çoğunluğundan yüksek olması vasıflı eleman bulma sorununun daha az olması, coğrafi konumu ve ilçemizle ilgili bilgiler kısmında belirttiğimiz birçok avantajlar, ilçemizin yatırımcılar için en uygun yer olduğunu göstermektedir.  Emirdağ ilçesine yatırım yapmak isteyen müteşebbislere yardımcı olmak, teşvik ile ilgili yasadan nasıl yararlanılabileceği konusunda bilgiler sunmak ve ilçemize yapılacak olan yatırımlar konusunda müteşebbislere ışık tutmak küçükte olsa ilçemiz ile ilgili bazı bilgiler vererek Emirdağ' nın yatırımcı için ne kadar uygun bir yer olduğunu da müteşebbislere anlatmak amacı ile bu kitap hazırlanarak ücretsiz olarak dağıtımı yapılmaktadır

  Emirdağ İlçesi Nüfusu Hakkında Bilgi Verirmisiniz?

  Ünver; Emirdağ ilçemizin yaz aylarındaki nüfusu ile kış aylarındaki nüfusu büyük değişiklik göstermektedir.   Yurtdışına Emirdağ'dan göç etmiş yaklaşık 100 bin, Eskişehir'de 90 bin ve diğer şehirlerde 30 bin civarında Emirdağ' lı bulunmaktadır. İlçe halkının büyük çoğunluğunun yurt dışında çalışıyor olması büyük bir sermaye birikimine yol açmıştır. Bu birikimin trilyonlar olduğu tahmin edilmektedir.

  Emirdağ Merkezindeki Bina Durumu Nedir?

    Ünver;”Göçleri ve yeni gelecek nüfusu karşılama yönünde, belki de ülkemizde konut sorunu olmayan tek ilçedir. Yaptığımız tespitler neticesinde apartman dairesi olarak takriben 2.000 daire kiralamaya müsait durumdadır.İlçenin Coğrafi Durumu Nasıldır?

   Emirdağ İlçesi, Ege Bölgesinde yer alır. İlçenin yüzölçümü 221.261 hektardır. Afyonkarahisar'a 66.6 Km, Eskişehir'e 110 km, İzmir'e 378 Km, Ankara'ya 195 km olup   Konya'ya ise   195 km uzaklıktadır.Kuzeyde Eskişehir'e Bağlı Çifteler ve Han, doğuda Konya iline bağlı Yunak ve Çeltik ilçesi ile Eskişehir iline bağlı Sivrihisar, güney tarafında Afyon iline bağlı Bolvadin ve Sultandağ, batısında Afyonkarahisar iline bağlı Bayat ilçesiyle komşudur.

  Emirdağ’ına Ulaşım Nasıldır? Bir yatırımcı için, yatırım yapılan yerdeki üretilen malın ve hammadde girdisinin taşınması önemli olduğu kadar, buraya gönderilecek olan elemanların yurdun çeşitli yerlerine tatil ve memleket ziyareti seyahatleri sırasındaki ulaşım imkanları da çok önemlidir.Olaya bu gözle bakıldığında EMİRDAĞ ilçemiz jeopolitik yapısının sağladığı imkanlar Türkiye' nin hiçbir yerinde bulunmayacak kadar önemlidir.Kısacası; üreteceğiniz ürünlerin girdisini temin etmek, ürettiğini ürünleri pazarına ulaştırmak için kullanılacak karayolu, demiryolu ve havayolu imkanlarının tümü, denizyolu ise limanlara olan yakınlığımız nedeniyle dolaylı olarak yararlanılacak ulaşım imkanlarıdır.Bilindiği üzere ülkemizde taşımacılık hava, kara, deniz ve demir yolları ile yapılmakta olup, Emirdağ'da yatırım yapmak demek bu imkanların da hepsinden yararlanmak demektir.

 • AMAÇ EMİRDAĞLI HEMŞEHRİLERİMİZE HİZMET

  Geçtiğimiz yıl hisselerinin çoğunluğu Avrupa'nın önde gelen finans kuruluşlarından Dexia tarafından satın alınan Denizbank'ın Emirdağ şubesi, 12 Temmuz 2007 tarihinde Emirdağ'lı 8 çalışanı ile faaliyete geçmişti.
  Şube Müdürlüğü'nü ilçemiz Bademli Kasabası doğumlu Süleyman KARAMANLI'nın yaptığı DenizBank'ta Türk parası ve döviz tasarruflarınızın değerlendirilmesi, tüm Bireysel Bankacılık hizmetleri ile birlikte, çiftçilerimize özel Tarım Bankacılığı ve üretici kart hizmetleri, işletmelere özel işletme bankacılığı hizmetleri ve ticari müşterilere yönelik Ticari Bankacılık hizmetleri sunulmaktadır.KARAMANLI, bankacılık hayatına 1995 yılında Esbank Eskişehir Sakarya şubesinde başlamıtır. 1997-2001 yılları arasında EGS Bank Eskişehir şubesinde görev yapan KARAMANLI 2001 sonunda faaliyete geçen DenizBank Eskişehir şubesinde 2007 yılı Haziran ayına kadar Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.
 • Melek Camii İnşaatına Başlandı&

      İncili mahallesi muhtarlığı görevine geldiği günden itibaren büyük bir özveri ile çalışan mahalle muhtarı Orhan Dölek caminin yapımı ile ilgili yapmış olduğu açıklamada;”İncili mahallesi ilçemizin en büyük mahallelerinden biridir. Göreve geldiğim günden itibaren mahalle sakinleri ile sürekli diyalog içinde hareket edip onlardan gelen istek ve ihtiyaçların çözümü için gerekli çalışmaları yapıyorum.

   

     İncili mahallesinde geniş kompleksleri olan bir camii yapılması için gelen talepler doğrultusunda gerekli girişimlere başladık. Emirdağ belediye başkanımız ve yetkililerle yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda İncili Mahallesi Beyazıt Caddesi üzerinde uygun bir arsa olduğu görüldü.

   

     Camii inşaatının yapımı için Mustafa Çolaker başkanlığında “İncili Mahallesi Melek Camii Yaptırma Derneği” kuruldu.

   

      İnşaat yapımı için gerekli izinler alındıktan sonra temel açma çalışmalarına başlanıldı. Cami için yer tahsisinde Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ ve Meclis üyelerinin katkısı büyük olmuştur. Şimdi de camimizin yapımı için hayırsever hemşerilerimizin yardımına ihtiyaç duymaktayız.

 • İLÇE KAYMAKAMIMIZIN BAYRAM MESAJI

  emirdag.com.tr Zekeriya Güney

  Bizleri millet olarak sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik ve beraberliğimizin güvencesi Kurban Bayramına ulaşmanın, büyük mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.


  Kurban Bayramının güzel Ülkemizin huzur, güven ve mutluluğuna, karşılıklı dayanışma, yardımlaşma ve hoşgörü fikrinin daha da güçlendirilmesine, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına, içimizdeki dostluk, kardeşlik, barış, birlik ve beraberlik duygularının sevgi ile sonsuza kadar yeşertilmesine ve yaşatılmasına, tüm insanlık için barış ve huzur getirmesine vesile olmasını diler;  Türk Milletinin ve Emirdağ Halkının bayramını kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.

   

  BAYRAM PROGRAMI

  21 Aralık 2007 Cuma günü kamu görevlileri ve halkımızla yapılacak olan Bayramlaşma Programı aşağıya çıkarılmıştır.
  PROGRAM:
  Saat: 10:00’da Genel Bayramlaşma (Öğretmen Evinde)
  MÜTAKİBEN:
  Saat:10.30’da Garnizon Komutanlığını ziyaret
  Saat:10.45’de İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret
  Saat:11.00’de İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret
  Saat:11.15’de Cezaevini ziyaret
  Saat:11.30’da Devlet Hastanesi ziyaret

   

 • Bayramınız Kutlu Olsun

  Öğrencilerimizin uzun zamandır beklediği, hafta sonu tatiliyle birleşince dört buçuk gün olan kurban bayramı tatili geldi.  Öğrencilerimizin bu dört buçuk günlük arayı tatil olarak adlandırmalarını kabul ediyorum; çünkü yaklaşık üç aydır yoğun bir tempoyla eğitimlerine devam ediyorlar. Sanırım tatili düşünmeleri ve tatili sabırsızlıkla beklemeleri normal kabul edilebilir.

               Peki, biz yetişkinlerin tatil düşüncesi ne kadar doğru acaba?

              Hemen herkes bayramı tatil olarak görmekte, bayram günlerini sadece dinlenme anı olarak yorumlamakta.

              …….

              Dini bayramlar, kültürümüze İslam kültürünün etkisiyle girmiş, daha sonra kültürümüz içinde yoğrularak bugünlere kadar gelmiş değerlerimizdir.

              Bayram günleri, toplumumuz için sevgi ve kardeşlik duygularının ön plana çıktığı; birlik ve beraberlik  düşüncesinin gönülleri rahatlattığı, kalplerin tam anlamıyla yumuşadığı, merhamet duygularının kabardığı, yoksulların düşünüldüğü,  büyüklerinin, akrabaların, komşuların, eş ve dostun ziyaret edildiği, mutlu günlerdir. Buna bağlı olarak bayramlar tatil olarak düşünülmemelidir. Yoğun iş temposundan bunalıp da bayramları bir kurtuluş olarak düşünmek, bu günlerde insanlardan uzaklaşarak inzivaya çekilmek sanırım bayram kültürünün etkisini yitirdiğinin ifadesidir.

 • 87/4 TERTİP ASKERLERİN YEMİN TÖRENİ HEYECANI

  Emirdağ ilçesinde bulunan 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı'nda vatani görevini yapan 87/4 tertip askerler yemin etti .Sabah saat 09:00 da başlayan 87 /4 tertip askerlerin yemin töreni oldukça kalbalıktı. Yemin Töreni sonrası yemin eden askerler Tören geçişi yaptılar. Tören geçişi sırasında asker yakınları çocuklarını ayakta alkışlarken, duygulu anlar yaşadı
  Yemin töreni normal olarak Cuma günleri yapılıyordu. Bu yemin töreni önümüzde mübarek Kurban Bayramı olması nedeni ile Salı günün alındı.
  Ülkemizin değişik illerinden doğu'dan batı'ya , kuzey'den güney'e tüm yurttan gelen askerlerimiz bu gün yemin ederek acemi'lik ten usta askerliğe geçtiler. Değişik illerden asker aileleri sabahın erken saatlerinde 3.Jandarma Er Eğitim Tabur'unda toplandılar.
 • Şiir Coşkulu Akan Bir Irmak Gibidir

  emirdag.com.tr

  Emirdağ ilçesi doğumlu olup uzun yıllardır Eskişehir’de yaşayan Emirdağlı şair Fikret AKIN 5. “Bahar Gelince” şiir kitabını Eskişehir’deki Taşbaşı Kültür Merkezi kırmızı salonunda yapılan törenle imzaladı ve gelen davetlere şiir kitabını hediye etti.

  Şiir kitabından elde edilen gelirler Eskişehir’deki Emirdağlılar Vakfına bağışlandı.         Eskişehir’deki Emirdağlılar Vakfı’nın düzenlediği şiir kitabı imza günü coşkulu geçti.Tören sunuculuğunu Eğitimci-Yazar Muharrem KUBAT’ ın yaptığı imza gününe Eskişehir Vali Yardımcısı Dağıstan KILIÇARSLAN,MHP Eskişehir Milletvekili Beytullah ASİL,Emekli Albay Hasan ŞANLI,Bürokratlardan Reşat BAĞCI,Bilal ÇITAK,Ertuğrul ALTINEL,Eskişehir Emirdağlılar Vakfı Başkanı Dr. Orhan ÖZKIR ve Başkan Yardımcısı Ceylan KESKİN,Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan DAĞ,şairler kalabalık davetli topluluğu katıldı.örene katılan şairler teker teker şiirlerini okudular. Şair Fikret AKIN’a teşekkür plaketini Vakıf Başkanı Dr. Orhan ÖZKIR verdi.

 • Emirdağspor Dolu Dizgin

  Afyonkarahisar amatör küme süper liğ mücadelesinde Takımımız Emirdağspor bu hafta 15.12.2007 tarihinde  kendi saha ve seyircisi önünde Afyon Gençliksporla karşı karşıya geldi.
  Emirdağ ilçe stadyumunda saat 13:30 da başlaması gereken  karşılaşma Gençlikspor aracının yolda arıza yapması ve takımın stada geç gelmesi sebebi ile saat 14:00 de başladı.

  Oyuna iki takımda tutuk başladı. ilk dakikalar karşılıklı top kayıpları ile geçti. Maçın 9 dakikasında Murat karaçöl düzgün vurdu top ağlara la buluştu.1-0

  Golden sonra açılan Emirdağspor ilk yarıda üstün oyununu devam ettirerek Muart Karaçölemirdag.com.tr 2 ve Burak’ın 1 golü ile  ilk yarıyı 3-0 önde kapattı.
  İkinci yarıya da hızlı giren Emirdağ spor Murat Karaçöl 2 ,Goktuğ 1 ve Selçuk 1 golleri ile maçtan 7-0 gibi büyük bir farkla galip ayrıldı.Puanını 33 yapan Emirdağ spor Şampiyonluk yolunda bir engeli daha geride bırakmış oldu.

  Kalecimiz Gol orucunda 9 mactır Emirdağ spor kalesi gol yüzü görmüyor. Kalecimiz Rasim sezon sonuna kadar gol yememek içinde elinden geleni yapacağını belirtti.

 • Şampiyon Yibo

  Afyonkarahisar İlköğretimler arası Yıldız Futbol müsabakaları Emirdağ Grubu maçları ilçemiz stadyumunda yapıldı. İlçemizde bulunan 10 ilköğretim okulunun hepsi ve Adayazı İlköğretim Okulunun katıldığı maçlar eleme usulü yapıldı. Rakiplerine üstünlük sağlayan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Perihan Kemal Çuna YİBO takımları final maçında karşılaştılar. Cuma günü saat 10.30 da  İlçe stadyumunda yapılan müsabakada daha üstün oynayan takım olan YİBO Grup şampiyonu olarak Afyonkarahisar’da yapılacak olan yarı final müsabakasına katılma hakkını elde etti. YİBO Beden Eğitimi Öğretmeni Engin SAYGIN “Geçen senede okul olarak Grup şampiyonu olduk ve Afyon’da İlçemizi temsil ettik, İl üçüncüsü olduk. Bu sende takımıma güveniyorum, en iyi şekilde Emirdağ’ı temsil edeceğiz. İlk üç takım içerisine girmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimi kutluyorum.” Dedi. Perihan Kemal Çuna YİBO takımına Afyonkarahisar’da yapılacak olan maçlarda başarılar diliyoruz.

 • Miniklerin Tiyatro Heyecanı

  ecomtrEmirdağ ilçesindeki Şükrü Mola İlköğretim Okulu öğrencileri tiyatro sevinci yaşadılılar. Bir eda tiyatrosu oyuncularının oyunu okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi.Tiyatro  oyunun konusu ise "Sigarayla ilgili eğitici diyaloklar ve geleneksel gölge oyununu yaşatmak" olarak açıklandı.. Özellikle Anasınıfı ve küçük sınıfların ilgi gösterdiği tiyatro oyununda minikler unutulmaz dakikalar yaşadılar.Tiyatro oyuncuların' dan Uluslar arası tiyatro sanatçısı Ferit BULUT " Amacımız öğrencilere sigara ve benzeri kötü alışkanlıkların insan üzerindeki olumsuz etkilerini kavratmaktır. Bunun yanı sıra Hacivat ve Karagöz oyunu ile bu ulusal oyunumuzu yaşatmayı amaçlıyoruz" dedi. Miniklerin dikkatle dinledikleri oyunda çocuklara çeşitli mesajlar verildi. Hacivat Karagöz oyununu seyrederken minikler bol bol güldüler. Okul Müdürü Metin SAĞLAM "Amacımız öğrenciler e hoş dakikalar yaşatmanın yanı sıra tiyatro yolu ile bazı alışkanlıkları kazandırmaktır. İlçemizde sinema ve tiyatro olmadığından dolayı öğrenciler yeteri kadar sosyalleşemiyor. Bu tür aktifiteler ile çocuklarımızın sosyalleşmesine çalışıyoruz" dedi. Miniklerde tiyatro gösterisinden çok hoşlandıklarını belirterek "Bu tür etkinliklerin sıksık tekrarlanmasını istiyoruz"dediler.

 • Bakan Emir Kır, spor yatırımlarını açıkladı

  bakan kır ve spor

  Brüksel Hükümeti Devlet Bakanı Emir Kır, Brüksel Merkez Belediye Başkan Yardımcısı Bertin Bampaka ile birlikte düzenlediği basın toplantısında,Brüksel´e spor için yapılacak alt yapı yatırımları hakkında bilgi verdi.

  BRÜKSEL Hükümeti´ni Tarihi Anıtlar, Temizlik ve Spordan sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Emir Kır, Brüksel´e  yapılan spor yatırımları ile ilgili olarak bilgi verdi.

  Brüksel Merkez Belediye Başkan Yardımcısı Bertin Bampaka ile birlikte, Black-Star Futbol Kulübü Lokali´nde bir basın toplantısı düzenleyen Bakan Emir Kır;´ Brüksel Bölge Hükümeti her yıl Brüksel´de spor yatırımları için 6,8 Milyon Euro´luk bir yatırım öngörüyor. Göreve geldiğimiz 2005 yılından bu yana Brüksel´de başta futbol sahaları olmak üzere diğer spor tesislerini yenilemeye büyük özen gösterdik. Belediyeler ile birlikte yürüttüğümüz bu çalışmalara önümüzdeki yıl da büyük bir hızla devam edeceğiz. Hedefimiz genç nesillerin hizmetine yeni spor tesisleri sunmaktır. Hükümetimizin yatırımlarından en büyük payı Brüksel Merkez Belediyesi aldı. Diğer belediyelere de bu manada büyük yatırımlar yaptık. Futbol, yüzme, çim hokeyi, basket, voleybol ile diğer sporlara katkımız sürecektir´ dedi.

 • Tv Kanalları Sorunu

  emirdag.com.tr

  Evlerimizde vakit geçirme ve eğlence aracımız hiç şüphe yok ki Televizyondur. İlçemizde, Emirdağ Belediyesinin yaptığı merkezi TV yayını izleyenleri memnun etmiyor. Hemen hemen her gün TRT kanalları dışındaki kanalların yayını 3-4 kez kesiliyor ve 5-10 dk süre ile yayın gelmiyor. Özellikle yağmurlu havalarda kanalların görüntü kalitesi düşüyor ve bazı kanallarda ses problemi yaşanıyor. Çanak anten sahibi olmayan vatandaşlarımız bu sorunları yaşıyor. Kış günlerinde, havanın erken kararması ile evde TV izleyerek vakit geçirmek isteyenler bu durumdan rahatsız oluyor. Emirdağ Belediyesinin bu sorunu en kısa zamanda gidereceğini umut ediyoruz.

 • ''İnsan Hakları Günü " Kutlandı

  Emirdağ ilçesinde "İnsan Hakları Günü" Anadolu Öğretmen Lisesi konferans salonunda yapıldı. Şükrü Mola İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen "İnsan Hakları Günü" ne İlçe Kaymakamı Zekeriya GÜNEY, Belediye Başkanı Lütfi İhsan DAĞ, İl Genel Meclisi üyeleri Yusuf DEMİR , Yaşar BUZLU, İlçe Jandarma Bölük komutanı Üsteğmen Erdinç ATİK, daire amirleri , okul Müdürleri , öğretmenler, öğrenciler ile davetliler katıldı. Proğramın açış konuşmasının akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Şükrü Mola İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Emel ALBAYRAK tarafından yapıldı. Proğramda konuşan İngilizce öğretmeni Gülin YARDIM " İnsanlar arasında ırk , din, renk , yaş, cinsiyet ayrımı,yapmadan sevgi ,saygı, dostluk duyguları geliştirmek, insanın insan olması haysiyeti ile sahip olması olması gereken hakların hepsine"İnsan Hakları denir" dedi. Daha sonra aynı okul Türkçe öğretmeni Meryem BEYLİ yaptığı konuşmada" İnsan hakları , artık devletlerin, kültürlerin, coğrafyaların çizdiği sınırların ötesinde kabul gören bir değerler sistemi olarak çağdaş dünya düzeninin temelini oluşturmaktadır " dedi. Daha sonra öğrenciler çeşitli konuşmalar yaparak şiirler okudular. Proğramın sonunda da İnsan Hakları ile slayt gösterisi yapıldı. Proğramın hazırlanmasında başta İngilizce Öğretmeni Gülin YARDIM , Sınıf Öğretmeni Emel ALBAYRAK ile Türkçe Öğretmeni Meryem BEYLİ ile öğrencilerin özverili bir çalışma sergiledikleri gözden kaçmadı.

 • HAYATIMIZ SINAV

  emirdag.com.tr Ercan Yalçın

  Herkes şikâyetçi bu yoğun tempodan. Öğrenciler, analar, babalar.

              Çocuklarımız 10 - 11 yaşına geldiğinde başlıyor sınava girmeye. Dolayısıyla çocuklarımız 10 – 11 yaşlarından itibaren bir yarışın içinde buluyorlar kendilerini. Bu yarış, kişi mesleğinde arzu ettiği seviyeye gelene kadar sürüyor.

              Günümüz eğitim sisteminde sınavların sayısının arttığı sanırım herkesçe malumdur. Öğrencilerimiz 5. sınıfta Bursluluk Sınavı ile başlıyorlar maratona.  Ardından 6,7. Sınıfta  -ilki bu sene yapılacak olan-   SBS (Seviye Belirleme Sınavı), 8. Sınıfta –bu sene sonuncusu yapılacağı duyurulan- OKS; lise son sınıflarda ÖSS; üniversite mezunları için KPSS;  meslek sahibi olduktan sonra da mesleki kariyeri geliştirme sınavları geliyor.  Görüyorsunuz değil mi   “S” ler hayatımızda ne kadar büyük yer tutuyor. Sanırım birçoğumuza gına geldi bu sınavlardan.

              Peki, ne yapmalı? Bütün bu sınavları protesto mu etmeli?

              Asla!   Tavşan dağa küser dağın haberi olmazmış misali bu durumda zarar görecek olan insanın kendisidir.

              Mademki sınavlar hayatımızın vazgeçilmezi,  o zaman sınavlarda başarılı olmanın yollarını arayacağız. Öncelikle tüm öğrencilerimizin kendilerine bir hedef belirlemeleri gerekmektedir. Hedef belirlemeden yapılan çalışmanın başarıyı getirmesi beklenemez. Belirlenen hedefe ulaşabilmek içinse çalışmak yetmez, planlı çalışmak gerekir. Sınava girecek olan tüm öğrencilerimiz,  kendilerine bir çalışma planı çıkarmalıdırlar. Belirlenen hedeflere ulaşabilmek için hazırlanan çalışma planında tüm derslere yeterli zaman ayrılmalıdır ve plan aksamaya uğramadan uygulanmalıdır.

 • VALİ İMGA'DAN GÖMÜ BELEDİYE BAŞKAN'INA ZİYARET

  Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar Valisi Haluk İMGA ve İlçemiz Kaymakamı Zekeriya GÜNEY, Gömü Belediye Başkanı Hakkı TEKİN'i makamında ziyaret etti.
  Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin, ziyaret esnasında Vali Haluk İMGA ve İlçemiz Kaymakamı Zekeriya GÜNEY'e Gömü Belediyesinde yapılan projeler ve etkinlikler hakkında bilgi verdi. Daha sonra Vali İmga ve İlçemiz Kaymakamı Güney, Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin'e teşekkür ederek Gömü'den ayrıldı. Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin ziyaret sonrasında bir açıklama yaptı. Tekin, ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu Sayın Vali İmga ve Kaymakam Güney'e teşekkür ettiğini belirtti.
 • A GENÇLER SORUMLULUĞU ETHEM GÖZELDE

  Celil SAĞLAM’ın çalıştırdığı Emirdağ Spor A Genç takım sorumluluğu yönetimde bulunan Ethem GÖZEL’e verildi. Emirdağ Spor Yönetimi, İlçedeki Futbolun geleceği için yetenekli gençlerin değerlendirilmesinin öneminin farkında olduklarını ve bu sebeple Genç takıma ve alt yapıya önem verdiklerini söylemişlerdi. Hırslı, tecrübeli, yaptığı işe zaman ayıran ve tabiri caizse tuttuğunu koparan Ethem GÖZEL’in Genç Takım sorumluluğuna getirilmesi de bunun göstergesi olarak değerlendirilebilir. Edindiğimiz bilgiye göre, göreve gelir gelmez takımın malzeme eksiğinden, antrenmanlarına kadar yakından ilgilenen GÖZEL yaptığı açıklamada “Yönetimde isek elimizden geleni yapmalıyız. Ben gençlere çok önem veren yapıya sahibim. Onlar geleceğimiz. Dolayısıyla futbol yeteneği olan gençlerimizi sahipsiz bırakmayı içime sindiremezdim. Başkanımız görevi verdi bende seve seve kabul ettim. Elimden gelen her şeyi yapacağım. Ve bu gençlere sonuna kadar güveniyorum. Seneye bu gençler A takımda yer alabilir. Bilindiği gibi yetenekli gençlerimiz transferde yapmakta. Neden profesyonel takımlarda Emirdağlı çocuklarımız olmasın? Bunun için herkesten de gençlerimize destek olmasını bekliyorum.” Dedi.

 • Afyon Süper Lig Yarın Başllıyor

  emirdag.com.tr salar emirdağAfyon Süper Ligin ilk yarısında Kasım ayında son verildi ve 1 hafta aradan sonra ikinci yarı maçları yarın başlıyor. Emirdağ spor da, Afyon 1. Saha da Salar spor ile karşılaşacak. saat 11:30 da başlayacak karşılaşma da Salar spor pek iddialı değil.  Ligin ilk macını Salar sporla yapmış 6-0 yenmiştik. Şu anki puan durumuna göre ise Emirdağspor 27 Puanla 1. sırada iken Salar Spor 7 Puan ile 11. sırada yer alıyor. İlk yarı boyunca Emirdağ Spor 39 gol kaydederken, Salar Belediye spor 15 Gol attı buna karşılık 38 gol yedi. Ligte  bir iddiası bulunmayan Salar Belediye Spor karşısında yine de Emirdağ spora başarılar diliyoruz.
 • Toki 1. Etap Katılımcılarının Ödemeleri Başladı

  toki ödeme

  Emirdağ ilçemizde inşaatı süren ve T.C. BAŞBAKANLIK, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Emirdağ Belediyemizin ortaklaşa gerçekleştirdiği ''Toplu Konut Projesi'' kapsamında; 1. Etap katılımcıları için taksit ödeme işlemleri başlamıştır.
  1. Etap katılımcıları; T.C. Ziraat Bankası Emirdağ Şubesi'ne giderek, konutlarına isabet eden taksit miktarını yatırabileceklerdir.

  İlk taksit yatırma süresi 20.Aralık.2007 tarihinde sona erecek olup; bu tarihten önce ilk taksitlerin yatırılması gerekmektedir. Taksit yatırma esnasında herhangi bir belge istenmeyecektir. Katılımcılar, diğer taksitleri de yine aynı şekilde yatırmaya devam edeceklerdir. 3 Taksit üst üste yatırmayanların evleri, açık üsülden satılıp katılım miktarları iade edilecektir.

 • Aziziye İlköğretim Kütüphanesi Açıldı

  emirdag aziziye kütüphane açılış5 Aralık Çarşamba Günü Emirdağ Aziziye İlköğretim Okulunda Eyad Kütüphanesinin açılışı yapıldı. Saat 10:00 da yapılan açılışa İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Kocakulak, İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, Belediye Başkanı L. İhsan Dağ, İl Genel Meclis Üyelerinden Yaşar Buzlu , Yusuf Demir, Oda Başkanları, Resmi Kurum müdürleri, Eyad İlçe Temsilcileri  ve öğretmenler katıldı.  Daha öncede sitemizde belirttiğimiz gibi Eyad Tarafından yapılan ilçemizde ilk olan Eyap Kütüphane ve Etüd Salonu yaklaşık 3 aylık bir zamanda tamamlandı.  Açılışaziziye açılış Konuşmasını Okul Müdürü Levent Aytek Yaptı.  Konuşmasında “ Emirdağ için bir ilki gerçekleştirdik. Tabi bunu yalnız yapmadık. Kütüphanemiz Yapımında öncelikle Eyad’a ve yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. İlçe Kaymakamımız Zekeriya Güney  konusşmasında “Kitap okumak her başarılı insanın hayatının önceliklerinde yer alır. Bu nedenle kütüphane ve etüt merkezinin yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.  İlemirdağ.com.tr Genel Meclis Başkanı Ahmet Kocakulak ise “ Emirdağ ilçemiz, Afyonkarahisar’ın ön bahçesi gibi, bu nedenle her zaman ilklere imza atan bir ilçemiz. İlköğretim okulu için güzel bir kütüphane ve etüt merkezi yapılmış. Bu yatırım en güzel yatırımdır. Geleceğimiz için en güzeli yapılmış. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.” Dedi. 100 kişilik olarak yapılan Etüd Merkezi kütüphane ile iç içe olmasından dolayı öğrencilere iyi hizmet vereceğini gösteriyor.

 • Sağlıklı Süt İçin

  emirdag.com.tr Tetrapak

   ilçemizde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Tetra Pak Türkiye tarafından 'Sağlıklı süt tüketimi' ile ilgili seminer verildi.Tetra Pak’ın katkılarıyla hazırlanan seminer görevlisi Selin Kapan;”Bu tür seminerlerdeki amacımız açık sütün insan sağlığına zararlarına bilimsel araştırmalarla dikkat çekmektir. İşlemden geçirilerek paketlenen sütün tüketilmesi gerektiğini anlatmak ve bu

  konuda insanlarımızı bilinçlendirmek istiyoruz.Sağlıklı Süt tüketimi ile ilgili Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve diyetetik bölümünden Prof. Dr. Tanju Besler ve İç Hastalıkları Anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal’ın birlikte hazırladığı eğitim cd si izletildi.

  Seminer görevlisi Selin Kapan yapmış olduğu açıklamada;”Sütü açık, pastorize ve UHT süt olarak üç şekilde tüketebiliyoruz, tercih size kalıyor. Açıkta satılan sütlerde tifo, brusella, dizanteri vb. hastalıklara yol açan birçok mikroorganizmayı barındırmaktadır. Bu mikropları öldürmek için yapılan kaynatmada değerli birçok vitamin ve mineralleri yok etmektedir.

  Diğer süt tüketim yolu, pastörize sütlerdir. Pastörize sütler,72–80 derecede 14–16 sn süreyle tabi tutuluyor. Sütün bozulmasına sebep olan mikropların %90 ı ölüyor. Pastörizasyon işlemi ile hem insan sağlığına zararlı bakteriler, hem de sütün bozulmasına sebep olan bakteriler yok edilir. Evde kaynatıldığında besin değerini kaybeden süt,bu yollarla besin değerini kaybetmeden sağlıklı bir şekilde müşteriye sunulur.

 • Sosyal Faaliyetlerin Eğitimdeki Yeri

  Ercan YalcınÖğrenci, öğretmen ve veli, eğitimin olmazsa olmaz üç ana unsurudur. Hepsinin de kendilerine göre görev ve sorumlulukları vardır. Bu üçlü arasındaki ilişkinin temel amacı öğrencinin başarılı olmasını sağlamaktır.

  Peki, öğrenci derslerinde istenilen seviyeye geldiğinde yukarıda belirttiğimiz unsurlar görevlerini başarıyla tamamlamıştır diyebilir miyiz?

  Büyük bir çoğunluk sanırım bu soruya “EVET” diye cevap verecektir. Ancak şu unutulmamalıdır ki öğrencinin  derslerinde başarılı olması onun bireysel başarısıdır. Ya bu öğrencinin toplumdaki yeri… Hiç düşündünüz mü bunu?

  Bireyselliği sanki öz bir kavrammış gibi öğrenciye ısrarla yerleştirmeye çalışıyoruz.  Öğrenci, evinde bilgisayarıyla yalnız oynuyor, dersini bilgisayarında yalnız çalışıyor, sınıfında yalnız oturuyor. Peki böyle hareket eden bireye toplum için faydalı fikirleri,  birlikte hareket etmeyi, temsil etmeyi nasıl öğreteceğiz? Nasıl bir çaba içine girmeliyiz ki bu çocuklar gerektiğinde  bireysel çıkarları zarar görse de “Önemli olan toplum çıkarlarıdır.” ilkesini benimseyebilsinler?

   

  En çok bilen kim?

  En çok doğru yapan kim?

  Daha düne kadar – belki bugünde aynı düşüncede olanlar vardır- yukarıdaki soruların cevaplarında gizli değil miydi başarı?

 • Hac Yolculuğu Başladı

  emirdag.com.tr Hacc

  Bir başkadır Anadolu da hac hazırlığı. Hacı olmaya karar veren Müslümanlar önce diyanet kuyruğu kura telaşından başarı ile çıkan hacı adaylarını hac yemeği töreni bekler. 

  Afyon ilimizin Emirdağ ilçesi Alibeyce köyünde iki hacının kutsal yolculuk hazırlıklarını sizler için gözlemledik. 2006 yılında hacca gitmek için karar veren Yüksel-Kadriye Durusu çifti ilk yıl kurada yedek listeye kalmalarına üzülürler ama bir yandan da  “O’ çağırsaydı giderdik yâda biz gerçekten gitmeye niyet etmemişiz ki çıkmadı” diye teselli olurlar ilk yıl.

  Heyecanlı beklenen bir yılın arkasından Diyanet işlerinin önceki yıl yazılanların kurasız olarak hacca gidecekleri açıklaması ile sevince boğulurlar. Hanenin reisi Yüksel Durusu her hafta Emirdağ İlçe müftlüğünü yoklamaya başlar Orda hac işlerini takip edenemirdag.com.tr Hac Ramazan hoca selam verir çayını içer ve kalkarken de hocam var mı bir gelişme der durur.

  En Sonunda gidecekleri kesinleşir Durusu çiftinin kesinleşir ama bu kez de hac yemeği organizasyonu heyecanı sarar hacı adaylarını, derken hac yemeği günü belirlenir davetiyeler basılır uzaktan yakından herkese davetiye gönderilir. Selam alıp verdiği iş icabı görüştüğü civar köylere haber gönderilir camilerden ilan verilir hacı yemeğinin günü ve saati. Hacı adaylarının evinde ise hac yemeğine gelenlere ikramda kusur olmaması için tatlı bir telaş başlar...

 • Derbentlilerin takımı Olympique Anatolie

  Derbentspor Olympique Anatolia. Futbolcuların neredeyse hepsi Türk. Olympique Anatolia takımı Belçika basınında da geniş yer buldu.

  Belçika da yasayan Derbentli gurbetci gençlerimizin kurduğu Olympique Anatolia isimli salon futbol takımı 3.Lig B grubunda mücadele ediyor. Almış olduğu başarılı sonuçlar neticesinde tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

  Yapmış oldukları maçlardan aldıkları farklı galibiyetler Belçika basının da da yansımış, bölgenin saygın gazetelerinden L"Avenir de Luxembourg"a da haber konusu oldu. Gazete takım hakkında Anadolu"dan gelen genç Türklerin takımı şeklinde söz etti ve takım genelinin Türklerden oluştuğunu kadroda yabancı oyunculara da yer verdiklerini Ligde aldıkları başarılardan söz etti.
 • Liseler Arası Maçlar Yapıldı

  yavuz öztuncer

  Afyonkarahisar Liseler Arası Futbol İl Şampiyonası C Grubu maçları ilçemizde yapıldı. Grubun A ve B olarak ikiye bölünmesi ile A Grubunda Gülsüm Hatun Sağlık Meslek Lisesi, Emirdağ Anadolu Öğretmen Lisesi ve Emirdağ İmam Hatip Lisesi yer alırken B Grubunda Emirdağ Lisesi, Emirdağ Metem, Emirdağ Anadolu Lisesi yer aldı. A Grubundan Anadolu Öğretmen Lisesi, İmam Hatip Lisesini yenen Sağlık Meslek Lisesi ile karşılaştı ve 3-1 yenerek Finale çıktı. B grubundan ise Emirdağ Lisesi, Anadolu Lisesi ve Metem’i yenerek Finale kaldı. Final Maçı Cuma günü saat 13:00 de İlçe stadyumunda yapıldı. Oldukça zevkli geçen müsabaka sonucunda Anadolu Öğretmen Lisesi Emirdağ Lisesini 1-0 yenerek GruP şampiyonu oldu ve Afyonda yapılacak olan yarı final maçına katılma hakkını elde etti. Afyonda yapılacak müsabakalarda Anadolu Öğretmen Lisesi takımına başarılar dileriz.

 • EMİRDAĞ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

  emirdag.com.tr osb

  Emirdağ Organize Sanayi Bölgemize ait Altyapı Avan Projesi; T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Altyapı Uygulama Projesi ise Bakanlık tarafından incelenmekte olup; yaklaşık 1 ay içerisinde onaylanacaktır. Uygulama Projesi ile O.S.B.’nin altyapı işinin keşif bedeli hesaplanmış olacak ve keşif bedelinin belli olmasından sonra, “Altyapı İnşaatı” için ihale açılabilecek duruma gelinecektir.

  Bununla birlikte; Emirdağ Organize Sanayi Bölgemize ait parselasyon planı ve arazide yüklenici firma tarafından çakılan parselasyon taşları, İlçe Kadastro Müdürlüğü tarafından kontrol edilmiş; onaylanan parselasyon dosyası İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü’ne sevk edilmiştir.
  İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü tarafından Organize Sanayi Bölgemiz adına kayıtlı Kuruca Köyü, 601-602-603-633-634-635 Parsel no.lu taşınmazlar ile ilgili ihdas-tevhid-yola terk-parka terk-ifraz işlemleri neticesinde; mevcut parseller, “Arsa” vasfıyla toplam 79 (yetmişdokuz) parsele ayrılmıştır. Bahse konu 79 parsele ait tapular, 15.08.2007 tarihinde Emirdağ Tapu Sicil Müdürlüğü’nden alınmıştır.
  79 adet parselin 5 tanesi İdari ve Sosyal Tesis Alanı, Spor Alanı, Teknik Hizmet Alanı ve Arıtma Tesisi Alanı olarak ayrılmış olup; kalan 74 adet parsel yatırımcılara açılacaktır.
  Yatırımcılara açılacak 74 adet parsel, alanlarına göre şu şekilde ayrılmıştır:
   

Emirdag.com.tr ® 2007

Top Desktop version