Emirdag Kültür ve Haber Portalı

Haberler

Emirdağ Lisesi Öğretmenleri ve Öğrencileri buluştular

1970 'li yılların Emirdağ Lisesi öğrencileri, o dönemin öğretmenleriyle Eskişehir Emirdağlılar Vakfın da düzenlenen ''Pilav Gününde'' buluşarak hasret giderdiler.İlk buluşmayı geçen ay, Eskişehir Öğretmen Evinde düzenlenen toplantıyla gerçekleştiren mezunlar, her ay halkayı biraz daha genişleterek toplanma kararı aldılar.
   Bu defa Emirdağ 'ına has mercimekli bulgur pilavı,yufka ve ayranın ikram edildiği ''Pilav Gününde''buluştular. Ahmet Mavilioğlu,Ahmet Urfalı,Ceylan Keskin ve Mesut Acet'in organize ettiği ''Pilav Gününe'', o dönemin efsane öğretmenleri, Muharrem Kubat, Ahmet Koçak, Zafer Çaylı ve Abdil Kızılkılınç katıldılar.Mezunlar adına açılış konuşmasını yapan Mesut Acet şunları söyledi.

''Bizleri yetiştiren, bu günlere gelmemizi sağlayan öğretmenlerimize şükranlarımızı arz ederiz. Bizlerde çok büyük emeği olan öğretmenlerimizle her ay bir vesile ile buluşmayı ve hasret gidermeyi arzu ediyoruz. Bu ay ki vesilemiz, Emirdağ'ımıza özgü mercimekli bulgur pilavı, yufka ve ayran... Gelecek ayalarda bu halkayı fiziki mekanların daha müsait olduğu ölçüde daha da genişleterek büyütmeyi düşünüyoruz. Bizlere mekanlarında buluşma imkanı sağlayan Emirdağlılar Vakfı yöneticilerine teşekkür ederiz.''
     Daha sonra toplantıya katılan öğretmenler ve öğrenciler birer birer duygularını ifade ettiler. Davut Şahin'in okuduğu Emirdağ şiiri ve Emirdağlı şair Rabia Barış'ın Çanakkale Şehitlerimiz için okuduğu şiir, ''Pilav Gününe'' renk kattı.Emirdağ Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürlüğü yapan emekli öğretmen Hamza Altıntaş, Emirdağ Meslek Yüksek Okulu'nun Müdürü Fikret Fıçıcı, Emirdağ Lisesi'nin emekli müdürlerinden Hasan Potuk ve genç neslin temsilcileri olarak da  Şehit Savaş Kubaş Anadolu Lisesi Müdürü Haydar Urfalı ve On Dakika Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Sinemacılar Derneği Genel Başkanı Sibel Erenoğlu hissiyatlarını, memnuniyetlerini dilek ve temennilerini ilettiler.
    Bir daha ki toplantının Emirdağlılar Vakfının yeni mekanında yapılmasına hep birlikte karar verildi.Kapanış konuşmasında emekli öğretmen Fikret Akın ''Böylesi güzel bir organizasyonla bizleri sevgili öğretmenlerimizle buluşturan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Bu tür organizasyonların devamını dilerim.''dedi.

Emirdag.com.tr ® 2007

Top Desktop version