Emirdag Kültür ve Haber Portalı

İçimizden

İş Adamı Yaşar Gözel

Yaşar Gözel

Yaşar Gözel 1966 yılında Emirdağ Kacerli mahallesinde doğdu.Atatürk İlköğretim ve Emirdağ Ortaöğretim’in 3. sınıfına kadar Emirdağ’da süren eğitim hayatına, daha sonra Bandırma Devlet Yatılı Okulu, ardından Polis Koleji, Ankara Hukuk Fakültesi ve Polis Akademisi’nde lisans, Ortadoğu Amme İdaresi Master ve Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı ile devam etti.1989 yılında Polis Akademisi mezuniyeti ile fiilen başladığı,Polis Amirliği görevini yaklaşık 14 yıl sürdürdü.
Bu süreç içerisinde, Emniyet Teşkilatı’nın ve bağlı bulunduğu Bakanlıkta kritik görevlerinde bulundu. Çeşitli birimlerin kurulması veya yeniden yapılandırılması gibi hukuki altyapı ile ciddi meslek bilgisi gerektiren görevler aldı. Yaklaşık otuz beş ülke ile ülkemiz arasında imzalanan anlaşmanın hazırlanma ve imzalanması görevlerini ifa etti. 1993-1995 yılları arasında Hakkari’nin Çukurca İlçesinde 2 yıllık Güvenlik görevi sırasında ciddi boyutta zor görevlerde bulundu.
Strazbourg’da bulunan Avrupa Parlamentosu çatısı altında önemli uluslararası çalışmalara katıldı ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdinde görevlerde bulundu.
1995 yılında Bosna Hersek’teki üzücü iç savaşlar sırasında iki sene Birleşmiş Milletler adına IPTF (Uluslararası Polis Gücü) Teşkilatı’nda görev yaptı. Bu görevlerin ifası sırasında akademik çalışmaları da ihmal etmeyerek çalıştığı departmanların görev alanlarında 80 civarında akademik nitelikli araştırma ve üç kitap yazdı.
Üç yabancı dili çok iyi seviyede konuşmakta.

Yıllarca Devlet nezdinde önemli görevleri başarı ile gerçekleştiren Emirdağ´lı Hemşerimiz 35 yaşından sonra önemli bir karar alarak Emniyet teşkilatındaki görevinden istifa ederek 2001-2003 yıllarında, geçici görev ile TBMM’de danışmanlık görevini yürüttü. Hemen ardından da Fransız Dünya Devi BOUYGUES Şirketinin yöneticileri ile tanıştırak Toyran İnşaatı kurdu ve iş hayatına atıldı.
Bu şirketin ve benzeri büyük şirketlerin uhdesinde ; 2001 yılında Türkmenistan Petrol Bakanlığı Binasının 22 000 m2 inşaatı, 2002 yılında Türkmenistan Merkez Bankası ile Ziraat Bankası Genel Müdürlükleri iç yapıları, 2003 yılında dünyanın en büyük Drama Tiyatrosunun tüm çelik ve yürüyen mekanik sistemleri ve sahnelerinin yapımı, 2003 yılında Orta Asya’nın en büyük Buz Pateni Çelik yapısı ( Çelik açıklığı 62 metre ile Türkiye’de çelik mühendisliği açısından sadece Fenerbahçe Stadının çelik açıklığı geçmektedir)
2004 yılında Aşkabat Teleferik Çelik Taşıyıcı Sistemleri,
2005 yılında Sergi Sarayı Konferans Salonları ve Çelik Taşıyıcıları,
2006 yılında Kilim Müzesi ve Güzel Sanatlar Akademisi İç inşaatı,
2007 yılında   Rusya Ekaterinburg’daki HYATT Regency Hotel Çelik ve Alüminyum inşaatı.
2008 yılında Türkmenistan Milli Savunma Bakanlığı Askeri Tesislerinin yapım işi
2009 Yılında Türkmenistan Haberleşme Bakanlığı Binası yapım işi
2010 Yılında Türkmenistan Devletine Dünyanın en büyük Atış Poligonu ve Eğitim alanı yapımı işi
Aynı yıl içerisinde Türkmenistan Cumhurbaşkanlığı Binası içerisine Eğitim alanları yapım işini gerçekleştirdi.
İşadamı Yaşar Gözel´in sahibi bulunduğu Toyran Gruop bünyesinde Toyran Yapı İşleri Şirketi, Toyran Dış Ticaret Şirketi bulunmaktadır.
.

Emirdag.com.tr ® 2007

Top Desktop version