ULAŞIM

KONAKLAMA

NEREDE YENİR

YEMEKLERİMİZ

TARİHİMİZ

EMİRDAĞ SPOR

Ulaşım

 

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kutlu Doğum Programına Yoğun İlgi

Emirdağ Belediyesi 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası sebebiyle planlamış olduğu etkinlikler kapsamında Emirdağ Kültür ve Sanat Merkezi’nde 16 Nisan 2015 tarihinde bir konferans gerçekleştirdi .Osmangazi Üniversitesi ve Emirdağ Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu konferans programına vatandaşlarımızın ve özellikle hanımefendilerin katılımı yoğundu. Program öncesinde Emirdağ Belediyesi yetkilileri misafirlere lokum ve Yasin-i Şerif hediye etti.Programa Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yard. Doc. Dr M. Naci KULA ’nın konuşmacı olarak katıldı.Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN ,kutlu doğum haftasının bütün İslam alemine yeni hayırların vesile olmasını temenni ederken,açılış konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.Başkan Kargın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarında şu ifadelere yer verdi.’’ Peygamber Efendimizin bizlere öğrettiği yasakları yerine getiremiyoruz. Dünyada huzursuzluk, güvensizlik , düzensizlik ve gözyaşı varsa eğer bunun sebebi Allah’ın resulü

Devamını oku...

Akpnin Belediye Başkan Adayı Kim Olacak?

Avukat Abdül Kadir Yılmaz

Ak Parti ilçe Başkanı Abdül Kadir Yılmaz ile belediye başkan adaylığı için bir röportaj yaptık.

Emirdag.com.tr - Ak Parti Lütfi İhsan Dağ’ın aday olmayacağını nasıl değerlendiriyor?

A.Kadir  Yılmaz Emirdağda 4,5 yıldan beri beraber çalıştığımız sayın başkanımız Lütfi İhsan Dağ ile bu süre zarfında hiçbir problemimiz olmamıştır. Lütfi İhsan Dağ, Ak partili bir belediye başkanı olaraktan kimsenin evidir, damıdır, önünün yoludur gibi ayrıcalıkla işler yapmamıştır. Çok şeffaf ve herkese eşit mesafeli hizmet götürmüştür. Lütfi İhsan Beyle görüşmelerimize hizmetlerin Emirdağı güzelleştirmek Emirdağ köy olmadan kurtarmak  Emirdağın geleceğimiz ve çocuklarımız açısından yaşanılabilir yer yapmak hususunda çalışacağımız gerektiği üzerine mutabık kalmıştık.  Bu doğrultuda  belediyemizce Emirdağ Dört Yola kadar mücavir alan içerisine alınmıştır. Yine Emirdağımızda yaz aylarında trafiği rahatlatmak amacıyla  büyük bir ilçede olmadığı  zaman büyük eksiklik olan Otogar Yapımına başlanılmıştır. Tokide evler tamamlanmıştır. Bu evler en kısa sürede teslimi yapılma aşamasına gelmiştir. Yoğurt pazarına girilemiyordu üstü kapalı nezih bir yoğurt pazarına sayın başkanımızın çalışmaları ile kavuşulmuştur. Ön önemli mesele olan ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BİTMEK ÜZEREDİR.  Bu gün itibari ile 5 adet müteşebbise yer tahsis edilmiştir.  Şehrin giriş ve çıkışı çift yönlü Emirdağına yakışır bir duruma getirilmiştir.  Çilli mah. Ve Karşıyaka mahallesinde toplam 10 km lik  kanalizasyon çalışması yapılmıştır.  Çay deresi bu dönemde ıslahı tamamlanmaktadır. Bize göre belediye başkanımız başarılı bir belediyecilik faaliyeti yürütmüştür.  Adam gibi belediye başkanı olmuş adam gibi belediye başkanlığı yapmıştır. Bu sebeple ben şahsım ve partim adına sayın başkanımız L. İhsan Dağ’a teşekkürlerimi sunuyorum.  Lütfi İhsan Dağ Ak Partili bir belediye başkanı olarak görüş ve önerilerinin bizim için değerli olduğunu beyanla bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.

Emirdag.com.tr -Yeni adayda aradığınız özellikler nelerdir?

A.Kadir  Yılmaz Yeni adayın öncelikle Sayın Genel Başkanımızın  ve teşkilatımız esaslarının belirlediği Dürüst, şaibesiz, Çalışkan, dinamik, halk ile barışık, her kesimi kucaklayabilen kişiler olmasına dikkat edeceğiz. Bununla beraber  Emirdağımızın bir 4 yılının kaybedilmemesi için Emirdağ’da seçimi kazanabilecek kabiliyette birisi olacaktır.  Belediyeler iktidar partisinde olmadığı zaman Başkentten fazladan hizmet alamazlar.  Hakları olan parayı alırlar ama daha fazlasını talep etmek için iktidarın belediye başkanı olması gerekir. Bunun son örneği  Emirdağ çilli mah. Kanalizasyonu için bakanlıktan gelen 350.000 YTL paranın Ak Partili olmaya diğer ilçelerimize  gitmemiş olmasıdır.  Emirdağ’ın son iki yılda çay deresinin taşkın duvarının yapılması için Dsi den 2.500.000 YTL (ikibuçuk trilyon) yatırımı alması gibi. Maliye bakanlığından huzur evinin açılması için aktarılan 300.000 YTL gibi. Yine Huzur evine açılabilmesi için İl Genel Meclisinden aktarılan yaklaşık 1.000.000 YTL ( bir Trilyon) gibi. Bütün bu ve benzeri işlerin yapılabilmesi için İktidar partisinden bir belediye başkanın seçimi kazansı gerekmektedir. Biz Emirdağ’ın köy olmaması için hem Ankara ile iyi ilişkiler geliştirecek hem de halkımızın kabul göreceği bir belediye başkanı adayını seçmenin önüne çıkaracağız. 

Emirdag.com.tr  Adaylık için başvurular ne durumda?

A.Kadir  Yılmaz Şimdiye kadar  adaylık ile ilgili 6 kişinin başvurusu var.  Bu arkadaşlarla görüşmelerimiz devam ediyor.  Bu arkadaşların aday adaylık süreci ile ilgili partimizin yetkili organlarında hızlı bir çalışma yapılmaktadır. Bu adayların hiç birisine bir sözümüz yoktur.  Aday adaylık başvuruları devam etmektedir. Şu anda aday adaylığı süreci devam ettiğinden birisini başkan adayı olarak lanse etmemiz ve arkasında yürümemiz söz konusu değildir.  Bu konuda çıkan haberlerin tamamı hilafı hakikattir. Şu andaki aday  adayları ve partimize yeni  baş vuracak aday adayları başkanlık yarışında şansları eşittir.  İsmi yetkili kurullarımızdan ön plana çıkmış bir aday adayımız yoktur.

Emirdag.com.tr  Proje olarak önümüzdeki 5 yıl neleri düşünüyorsunuz?

A.Kadir  Yılmaz Öncelikli amacımız yapımı bitmeye gelmiş ve şimdiye kadar 5 müteşebbise yer tesis edilmiş Organize Sanayi Bölgesini tam ve verimli bir şekilde faaliyete geçirebilmek. Dışarıdan büyük yatırımcıların Emirdağ’a gelmesinin ve bu şekilde de işsizliğin önüne geçilmesini sağlamak. İnsanlara yeni ekmek kapıları açmaktır. Hayvancılıkla ilgili organize çalışmalar yapmak. İnsanlarımızın tarım ve hayvancılıktan sağladığı gelir seviyesini yükseltmektir. Emirdağ Köylüsünün sulu tarıma geçmesini sağlamak üzere sulama projeleri hazırlamak gibi insanlarımızın önünü açacak faaliyetleri hayata geçirmeyi düşünüyoruz.

Emirdag.com.tr  Son olarak söylemek istediğiniz bir husus var mıdır?

A.Kadir  Yılmaz Halkımın belediye başkan adaylığı ile ilgili bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşmalarını ve Yukarıda belirttiğim hususlar muvacehesince üc bucuk yıl daha iktidarda kalacak olan Ak Partilinin Belediye başkanı adayını desteklemelerini tüm Emirdağlılardan istirham ediyorum. Bu duygularla vatandaşlarımın Kurban Bayramın Kutluyor  daha iyi bayramlara hep beraber ulaşmayı temenni ediyorum.

Herşey Emirdağ İçin                       Herşey Türkiye İçin        

Emirdağım durmak yok yola devam.

 

                                                                                                              Ak Parti Emirdağ İlçe Başkanı

                                                                                                                   Av. Abdülkadir Yılmaz

Comments are now closed for this entry

Top